Aorta wynikająca z lewej komory i przemieszczająca się do tętnicy płucnej

Witam!! mialam robione usg w 20tyg. ciazy, U mojego dzidzisia stwierdzono taka wade: aorta okazuje się wynikać z lewej komory, a następnie przemieszcza się równolegle do tętnicy płucnej. Czy jest to powazna wada?

Aleksander Ropielewski

Aorta zawsze uchodzi z lewej komory i w początkowym przebiegu biegnie równolelge do tętnicy płucnej i zaczyna dążyć bocznie i grzbietowo jako łuk aorty.