Ataki tachykardii a rzucenie palenia

Witam. Od 3 tygodni mam ciągłe ataki tachykardii. 3 razy bylem w szpitalu jednak ekg niczego nie wykazało. Dostałem propranolol do stosowania doraźnego. 3 tygodnie temu rzuciłem tez papierosy z nadzieją ze poprawi to moj stan zdrowia... nic to jednak nie zmieniło. W spoczynku mam cisnienie i puls ok 115/60 -p 60-80. Jednak gdy wstane i się przejde- 140/90- p 90-110. O co moze chodzic :( jestem przerazony.

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania i wykonania badania EKG trudno jest mi stwierdzić co może być przyczyną Pańskich dolegliwości. Zmiany pulsu i ciśnienia jakie Pan opisuje są możliwe w przypadku słabej kondycji fizycznej i jako reakcja na zmianę pozycji (przez kilkadziesiąt sekund od przyjęcia pozycji pionowej).