Badania hormonów tarczycy a niedoczynność

Czy to niedoczynność? FT3 3,07 (2,30-420) ft4 0,83 (0,89-1,76) tsh 1,58 (0,27-4,2) anty tpo 31 (<34) CHOLESTEROL 165 mg/dl (< 190) przez 3 tygodnie przytyłam 12 kg, czy to mozliwe? czy to może zatrzymanie wody? nie mam apetytu przez cały dzień moge jeść tylko warzywa i nie czuję głodu, wczoraj np. zjadłam przez cały dzień 6 jajek, pomidory, ogórki, sałatę lodową i jednego wafla ryżowego.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanych wynikach nieznacznie obniżony jest tylko poziom Ft4. Podany przyrost masy ciała jest ogromny i najpewniej jest wynikiem zatrzymania wody. Koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem. Konieczna jest także oczywiście konsultacja endokrynologiczna.