Badania krwi na IgG i IgM na różyczkę a planowanie dziecka

witam, Tydzień temu zrobiłam badania krwi na IgG i IgM ponieważ planuje zajśc w ciąże i chciałam sie dowiedziec czy muszę się zaszczepic na różyczkę bo nie pamiętam czy chorowałam czy nie dostałam wyniki ale nie wiem co oznaczaja czy muszę się zaszczepic czy nie. RUBELLA IgG : POSITIVE 83.6 Negative

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik wskazuje, że przebyła Pani tą chorobę lub została zaszczepiona w przeszłości. Nie ma wskazań do szczepienia.