Dodatni wynik różyczki przed planowaniem ciąży

W związku z planową ciąża lekarz przed zalecił mi wykonanie badań przeciwciał IgG Ospa, świnka, różyczka. Wynik różyczki dodatni, natomiast ospy i świnki ujemny co oznacza że muszę się zaszczepić. Choruję na chorobę Leśniewskiego Crohna, obecnie jeszcze przez 2m-ce zażywam sterydy Entocort. Czy podczas zażywania tych leków mogę się sczepić,jeśli nie to ile odczekać i czy mając tą chorobę mogę poddać się w ogóle tym szczepieniom? Z góry dziękuję za odpowiedź.

może dojść do zaostrzenia choroby po szczepieniu ale również po ciązy, sterydy mogą spowodować brak skuteczności szczepienia. zalecam konsultację immunologa