Badanie obciążenia glukozą w 28 tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 28 tc. Zlecono mi zrobienie badania obciążenia glukozą. Wyniki wyszły następujące na czczo 76, po godzinie 145, po dwóch godzinach 152. Czy takie wyniki wskazują już na cukrzycę? Czy moja dieta musi być tak samo restrykcyjna jak w przypadku ciężarnych ze znacznie bardziej przekroczonymi normami? A może warto byłoby powtórzyć badania? Nie pamietam czy wieczorem przed badaniem nie jadłam czegoś co mogłoby spowodować wzrost.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi odnośnie diagnostyki cukrzycy ciężarnych norma po 2h testu OGTT to <153 mg%. W związku z czym Pani wynik jest jak najbardziej prawidłowy- nie wymaga dalszej diagnostyki, ani tym bardziej leczenia. Pozdrawiam