Badanie urograficzne ze względu na kamicę nerek

Witam,Mam pytanie nie wiem jak się odnieść do skierowania od lekarza,który skierował mnie do szpitala z związku z moją kamicą nerek,na urografię,ale chodzi mi o to, bo mam iść na trzy dni, do szpitala w tym celu,gdy byłam na izbie przyjęc by się zarejestrować nie powiedziano mi,dlaczego muszę iść na trzy dni,czy to badanie tego wymaga i na czym ono polega,denerwuję się bo nie wiem czy słusznie powinnam iść,proszę mi przybliżyć to badanie i czy powinnam sie jakoś przygotować przed pójściem.

Przed pójściem do szpitala warto przez kilka dni stosować dietę lekkostrawną, bez pokarmów wzdymających słodyczy. Badanie polega na podaniu zastrzyku dożylnego z płynem zabarwiającym nerki i moczowody i wykonaniu serii zdjęć rentgenowskich, może trwać parę godzin. Czas pobytu w szpitalu ustala lekarz i związane to jest z procedurami bezpieczeństwa.