Bardzo długie cykle miesiączkowe a planowanie ciąży

Mam 23 lata, od 4 miesięcy staramy się z mężem o dziecko, niestety moje cykle trwają około 60 dni, a ponadto nie potrafię określić dni płodnych, ponieważ nie widzę u siebie objawów owulacji. Od zawsze moje cykle trwały od 30 do 50 dni, ale nigdy nie przekraczały 60. Proszę o pomoc, jakie badania powinnam wykonać. Bardzo zależy mi na tym, żeby zajść z ciążę.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ginekologa celem odpowiedniego wytłumaczenia sposobów wyliczania dni płodnych. Sądzę, że przy tak długich miesiączkach będzie konieczna dalsza diagnostyka np. może być konieczne wykonanie badań hormonalnych, Usg itp. Konieczna wizyta u ginekologa.