Białaczka - rozpoznanie

Witam!! Mam straszny problem. Tata robił badania okresowe w pracy i niestety podejrzewają u niego białaczkę. Lekarz kazał powtórzyć badania za 2 tygodnie. Przedwczoraj je zrobił, ale na wyniki ma czekać do piątku. Proszę mi powiedzieć czy jest możliwość, że na tych badaniach kontrolnych postawili złą diagnozą?? Czy jeżeli podejrzenia są co do białaczki tzn. że będzie chory? Czekam na odpowiedź. Będę wdzięczna za prawdę, bo ja przecież nie wytrzymam do piątku.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Niestety trudno mi się wypowiedzieć nie znając zupełnie pacjenta ani wyników badań. Morfologia jest badaniem, na którego podstawie można wysunąć podejrzenie białaczki, wszakże jest to choroba krwi. Wyniki jednak interpretuje się w stosunku do pacjenta i jego stanu zdrowia. Niektóre stany chorobowe jak np. infekcje mogą wpływać na zmiany w morfologii krwi, więc w razie wątpliwości badania trzeba powtarzać.

Pozdrawiam serdecznie