Biegunka a rzekomobłoniaste zapalenie jelit

Panie Doktorze mam problem od 9 dni ,bralam klindamycyne na infekcje ucha od przeziebienia,i po dwoch dniach od zaczecia brania antybiotyku pojawila sie biegunka poczatkowo pare razy za dnia teraz raz dziennie rano,luzny stolec,pobrano kal do badania ,zaprzestalam brac abtybiotyk lecz biedunka nadal jest ,boje sie ze to rzekomobloniaste zapalenie jelit,jesli tak to czy jest na to lekarstwo? ,mam 5 letniego synka nie chce go zarazic ,dbam o higiene ,

Dzień dobry,

Proszę zakupić sobie np. Enterol lub Lakcid i jak najszybciej uzupełnić fizjologiczną florę jelitową w jelitach 3x dziennie nalezy stosowac któryś z tych leków.. Jeśli objawy nie ustąpią po 3 dniach, to konieczne będzie zgłoszenie się do lekarza. Proszę również pamiętać, o odpowiedniej podaży płynów i elektrolitów, np. Orsalit lub Gastrolit, aby się Pani nie odwodniła. W razie nasilonej biegunki doraźnie można wziąć loperamid, ale proszę nie brać go w tym przypadku regularnie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz