Blednięcie palców w zimie a choroba Raynauda

czy jeśli bledną mi palce w zimie ( w tym roku zdarzyło mi się to około razy, ale tylko wtedy gdy zaciskałam je wpięść) ale nie następuje potem żadne zsinienie ani ból, tylko po prostu wracają do normalnego koloru to czy to jest choroba raynuada?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że nie jest to choroba Raynauda. Konieczne jest dopytanie się czy występują np. powyższe objawy podczas stresu.