Czy te objawy są charakterystyczne dla zespołu Raynauda?

Objawy: wysypka na twarzy w kształcie motyla oraz na udach i brzuchu. Na słońcu zmienia kolor na jaskrawo czerwony i staje się bardzo widoczna . Nadwrażliwość ma światło , bóle wielu stawów ( obrzęki na stawach rąk oraz nadgarstkach), uniemożliwiające sen. Problemy z przełykanie ( suchość w gardle , zjedzenie posiłku bez jednoczesnego picia niemożliwe), bledną mi palce. Zrobiono mi kapilaroskopie ( zmiany charakterystyczne dla zespołu Raynauda).W badaniach krwi podwyższona kinaza kreatynowa.

Witam, nie diagnozujemy na podstawie opisu. Diagnozę stawia lekarz prowadzący na podstawie wywiadu chorobowego i przeprowadzonych badań.
Istotą choroby jest nadmierny skurcz naczyń krwionośnych wywołany stresem lub obniżoną temperaturą otoczenia w tzw. stadium początkowym. Mogłaby by Pani doraźnie zainwestować w specjalistyczny trening
obniżający poziom stresu - to może już przynieść poprawę. Równolegle do tego dale współpracowałbym z Pani lekarzem.
Pozdrawiam