Ból brzucha o podłożu nerwowym

Od dłuższego juz czasu męczy mnie ból brzucha. Występuje on jednak tylko przed i w czasie szkoły, poza nią czuję się komfortowo. Byłem już u lekarza rodzinnego, jednak jego leki niewiele pomogły. Nie pomagają mi też żadne leki dostępne bez recepty. Probowałem już wielu sposobów, ale nic mi nie pomaga. Wyrzucilem z menu pokarmy takie jak dżem, galaretka oraz gumy do żucia, które mogły to powodować. Objawy nie ustępują. Nie jest to jednak zwykly ból, bo jest on połączony z "jeżdzeniem" powietrza po jamie brzusznej, czyli tzw. wzdęciami, dodatkowo mam tzw. uczucie niepełnego wypróżnienia. W każdym szkolnym dniu muszę rano iść do toalety, gdyż bez tego nie wytrzymałbym nawet 10 minut. Jest to dla mnie wstydliwym i uporczywym problemem. Często nie pozwala mi to także normalnie uczestniczyć w życiu szkolnym, czekam tylko na ostatni dzwonek. Liczę na szybką i efektywną pomoc. Mam niespełna 19 lat.
ponad rok temu

Witam,

Przedstawione informacje sugerują psychogenne podłoże dolegliwości. Problem może tkwić w lęku przed szkołą, a więc wynikać z zaburzeń lękowych, potocznie nazywanych nerwicą. Jeśli wykluczono organiczne przyczyny warto pomyśleć o wizycie w poradni zdrowia psychicznego.

Pozdrawiam