Ból brzucha na środku pod żebrami

Syn 25 lat ma od kilku lat bóle brzucha. Występują pod żebrami, na środku. Dokładnie je lokalizuje. Maił wykonaną gastroskopię, kolonoskopię, USG brzucha, woreczek beż kamieni, a ból potrafi trwać 3,4 dni bez zmian. Nie może jeść, spać i pracować.Nie wie, co ma robić. Dają mu tylko środki przeciwbólowe. Jest w Anglii. Chodzi do lekarzy już ponad 2 lata i nic. Nie ma już sił tak żyć. Co ma robić? Nie mogę mu pomóc. On nie bierze żadnych lekarstw i nigdy nie brał. Proszę coś poradzić. Pozdrawiam.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli nie udało się ustalić organicznej przyczyny wystąpienia bólu, lekarz powinien ocenić czy w przypadku syna dolegliwości mogą pojawiać się na podłożu psychogennym. Sugeruję konsultację u doświadczonego gastrologa.