Bóle brzucha, uczucie niepełnego wypróżnienia, biegunki

Witam, byłam u gastrologa stwierdził IBS. Mam bóle brzucha, uczucie niepełnego wypróżnienia, biegunki i okresy gorsze i lepsze. Leki Duspatalin Sanprobit niezbyt pomagają. Na USG wyszła mi kamica pęcherzyka żół. Wizyta u endokrynologa wykluczyła problemy z tarczycą (guzek jest, ale niegroźny). mam pytanie czy istnieje związek między kamicą pęcherzyka, a IBS? Możliwe, że to przez kamienie istnieją moje problemy? Jestem dosyć nerwową osobą, ale wyniki badań są dobre. Co robić? Może psycholog?

Witam. Kamice pęcherzyka raczej nie ma nic wspólnego z prezentowanymi przez Panią dolegliwościami. Nie ma również wspólnej patogenezy z IBS. U podłoża jego zaostrzeń bardzo często leżą natomiast czynniki psychogenne, w związku z czym wizyta u psychologa jest w Pani przypadku jak najbardziej zalecana.