Ból gardła, ból brzucha i powiększone węzły chłonne u 5-latka

Witam Od kilku dni moj 5 letni skarzy się na ból gardł, ból brzucha i z jednej strony ma mocno powiekszone wezły chłonne przez co nie może trzymać głowy prosto. Czy to moze być świnka? ew. zapalenie migdałkow czy wezla chłonnego? Z wymazu gardla nic nie wyszlo Krew Ob ma 58, płytki krwi 577 CRP 20

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to być zarówno świnka, zapalenie migdałków czy np mononukleoza. Dlatego koniecznie proszę zgłosić się z synem do lekarza.
Pozdrawiam