Ból gardła i intensywna wydzielina z nosa spływająca po gardle

Witam! Od tygodnia ma suchy kaszel. Zaczęło się od bolu gardła i bardzo intensywnej wydzieliny z nosa która spływała po tylniej scianie gardła. Gardło prestało a został kaszel bardzo męczący. Czuję jakbymmiała zawalone oskrzela, ale byłam wczoraj u lekarza i nic . Przepisał leki alergiczne. Boje się ze to możebyc coś powaznego. Cały czas czuję łaskotanie, które pobudza do kaszlu.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

u 25% pacjentów kaszel po infekcji wirusowej utrzymuje się przez 2-3 tygodnie czasem nawet dłużej. Jeśli po 3 tygodniach kaszel nie ustąpi to proszę się zgłosić do lekarza POZ.

Pozdrawiam.