Ból głowy podczas prób skupienia się

Dzień Dobry mam poważny problem ponieważ zaraz matura... gdy się skupiam na czymś bardzo mocno zaczyna mnie boleć głowa jak by jakieś ciśnienie w środku zaczynam mieć zimne palce boli mnie kręgosłup co to może być :/ proszę o szybkie nakierowanie co to jest dziękuję.

Stres może ujawniać się na poziomie psychologicznym - np. w postaci "budowania: negatywnych wizji jakiejś sytuacji, obniżenia nastroju, niechęci do działania, apatii lub nadpobudliwości psychicznej (natłok myśli, trudności w koncentracji). Może on również - i tak jest prawdopodobnie w Pana wypadku - ujawniać się na poziomie somatycznym. Zazwyczaj jest to różnego rodzaju ból głowy, brzucha itd., czerwienienie się, pocenie się, wysychanie ust, gwałtowne lub płytkie oddychanie, zadyszka, zapieranie tchu w piersiach, ucisk i ból w piersi, palpitacje i bicie serca, zwiększone ciśnienie itd.
Polecam zastosować treningi relaksacyjne (Jacobsona, Schultza) lub ćwiczenia oddechowe, które pomogą Panu okiełznać swój stres - a dzięki temu pomoże Panu lepiej przygotować się do czekającego egzaminu. Powodzenia!

Dzień dobry,
proszę udać się do neurologa, wykonać badanie EEG, dodatkowo proszę skonsultować objawy z psychologiem. W przypadku zaburzeń pracy fal mózgowych bardzo skutecznym treningiem w zakresie poprawy koncentracji i uwagi oraz obniżania odczuwanego stresu jest trening metodą EEG Biofeedback

Opisane objawy mogą być wynikiem emocjonalnego przeżywania nadchodzącej matury. Zachęcam do konsultacji z psychologiem, który pomoże poradzić sobie z objawami i stresem będący ich przyczyną.