Ból klatki piersiowej przy nerwicy

Czy bol klatki przy nerwicy moze byc grozny czy to raczej psychiczny bol,chociaz jestem slaba i faktycznie mnie boli.wlasnie wrocilam z izby przyjec i powiedzieli mi ze mam isc do psychiatry.zaczelam w domu plakac i przeszlo mi troche.czy to znaczy ze jestem psychicznie chora z fizycznym bolem???tydzien temu wyszlam z tego szpiyala.dostalam bisoprolol 2,5 dwa x dziennie.mam 37 lat

Witam,

nie jest Pani psychicznie chora. Cierpi Pani na zaburzenie, które dotyka wielu ludzi. Niestety jednak trzeba podjąć leczenie psychiatryczne, by mogła się Pani lepiej poczuć. Równolegle proszę korzystać z psychoterapii, która przyspieszy proces leczenia.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Nie, to nie znaczy, że jest Pani psychicznie chora. Natomiast oznacza to, że (jeśli chce Pani sobie poradzić z tym problemem) powinna Pani skonsultować się z psychoterapeutą. Pani bóle psychologowie określają jak psychosomatyczne i są one wynikiem działania w Pani psychice normalnych mechanizmów obronnych. Poznanie znaczenia tych mechanizmów oraz znalezienie dla siebie alternatywnych sposobów radzenia sobie z przyczyną wywołującą bóle powinno poprawić Pani samopoczucie. Sugeruję kontakt ze specjalistą.

http://www.gabinetzmian.pl