Ból kostki po skoku
2 dni temu zle skoczyłem i dość wygiołem nogę,ból był straszny ale przez jakies 20min.noga nie spochneła tylko jak ruszałem to bolała.teraz juz przy delikatnych ruchach nie boli tylko jak chce ja nagle i mocna wygiac to troche boli.stanąc moge normalnie-nie boli.zrobiłem prywatnie zdjecie RTG i w opisie"staw skokowo-goleniowy radiologicznie bez ewidentnych zmian pourazowych"piszę bo kostka ma lekka opuchlizne i sine tak jak na zdjeciu w artykule.prosze o zdiagnozowanie i rade co mam robic.Kamil

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Dzień dobry
Należy chłodzić okolice kostki - 3 razy dziennie po 30 minut. Ponieważ przy skręceniu stawu skokowego dochodzi uszkodzenia więzadeł i torebki stawowej wskazane jest chodzenie prze 3-4 tygodnie w stabilizatorze stawu skokowego. Jeżeli ból będzie się utrzymywał konieczna będzie konsultacja u ortopedy.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, specjalista ortopeda, traumatolog