Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból łokcia po ćwiczeniach siłowych

od kilku miesięcy boli mnie lewy łokieć od strony zewnętrznej. boli również w momencie, kiedy rękę delikatnie wykręcam- robiąc jakąś czynność. boli też podczas podnoszenia ciężaru lub kiedy nie robię nic. mam wrażenie, że z powodu bólu odczuwam dolegliwość w stronę palców. ból ustępuje i bez przyczyny powraca. zaczęło się od dnia, kiedy wykonywałem trening siłowy i przy podnoszeniu ciężaru poczułem dyskomfort w opisywanej okolicy.
MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane dolegliwości mogą być konsekwencją urazu, do jakiego doszło podczas treningu siłowego. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.

0

Witam, Proponuję udać się do lekarza ortopedy, a później jeżeli zostanie to zalecone do fizjoterapeuty. Opisywane przez Pana dolegliwości bólowe mogą wskazywać z opisanej przez Pana lokalizacji na wystąpienie tzw. łokcia tenisisty. W pierwszym etapie stosuje się farmakoterapię i oszczędzanie ręki, w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Natomiast stopniowo wraz z poprawą wprowadza się ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia wzmacniające poprzez pracę ekscentryczną a także pomocniczo taping. Niestety opisane przeze mnie postępowanie może być podjęte po wykluczeniu innych przyczyn dolegliwości bólowych.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy