Ból mięśni i stawów, zimne dłonie i stopy, tachykardia, osłabienie i skoki ciśnienia a borelioza

Od pewnego czasu męczą mnie bóle stawów/mięśni. Zwłaszcza bolą nadgarstki + dłoń. Kciuk chropocze, strzela. Obrzęku nie ma. Bardziej widoczne są naczynka. Poza tym zimne dłonie, stopy, uczucia ciepła, tachykardie. Od dłuższego czasu jestem przewlekle osłabiony, bez powodu (wysypiam się, nie zawalam robotą). Skacze mi ciśnienie... Zwykle niskie. Eozynofilia w r. recz., leukocytoza (12k). Tarczyca zbadana. RF i antyCCP ujemne. To może być borelioza? WB igM graniczny. Co mi jest?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe jest iż są to objawy tej choroby, choć możliwości może być znacznie więcej. Jeżeli rzeczywiście wynik badania był graniczny koniecznie proszę powtórzyć oznaczenie.