Ból po dwóch latach od operacji kręgosłupa

Mialam dfwa lata temu opercaje kregoslupa, z przodu. Wstawiono implanty na L4/L5 i L5/S1. Jedvak bol pozostal, choc mniejszy. Noga,czasem dalej rwa, ciezka i kolkowata. Schylanie i kazdy ruch to bol, szczegolnie zmian pozycji w lozku. POnoc nie powinno bolec, ale jeden lekarz powiedzial,ze czasem ludziom bol nie ustepuje po operacji, choc powinien. Bo bol czasem jest na trwale zakodowany w mozgu..Czy tak jest? Bo kilkanascie lat mialam te dolegliowsci juz, wiec mogl sie bol zapamietac...

Milena Lubowicz

Zdarza się, że operacja nie znosi dolegliwości bólowych całkowicie, tylko je łagodzi. Ważne jest również postępowanie po zabiegu, odpowiedni tryb życia, aktywność dostosowana do możliwości. Proponuję wizytę w Poradni Rehabilitacyjnej, może zabiegi fizjoterapeutyczne np. basen pomogą. Do rozważenia również wizyta w sanatorium.
Pozdrawiam