Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból podbrzusza a negatywny test ciążowy

Witam! mam pytanie... Od 4 dni bardzo boli mnie podbrzusze i tak w linii pępka.. nie wiem czy to ciąża, ponieważ okres mam niereg. i może dostane dopiero 24 lipca... z partnerem współżyłam bez zab. w dni bodajże płodne, dokładnie 10 i 11 jednak nie skończył we mnie, bałam się, że mógł przenieść przez palce.. Jednak zrobiłam 4 testy i negatywne...13 byłam u gin i leczyłam infekcje, następną wizytę mam dopiero 26, jednak strasznie się martwię.. czy moze sobie coś uroiłam? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Posiadanie dzieci przy WZW

Dla kobiety w ciąży każdy problem zdrowotny może być niebezpieczny. A wirusowe zapalenie wątroby brzmi groźnie. Czy wobec tego kobieta z wzw może zajść w ciążę?

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Ryzyko ciąży w przypadku nieregularnych cykli i współżycia bez zabezpieczenia zawsze jest wysokie. Należy pamiętać, że stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą zabezpieczenia. Wynika to z faktu, że plemniki mogą znajdować się również w płynie wydzielającym się podczas całego stosunku (w mniejszej ilości), a nie tylko w momencie wytrysku nasienia. Testy ciążowe wykonywane tak wcześnie (poniżej 2 tygodni od owulacji) mogą dać wynik fałszywie ujemny. Prawidłowo testy powinny być wykonywane nie wcześniej niż 5-7 dni po dacie spodziewanej miesiączki. Nie jest to tak oczywsite w przypadku nieregularnych cykli. Odczuwany ból brzucha może być spowodowany zbliżającą się miesiączką. Rzadko kobieta tuż po zapłodnieniu odczuwa dyskomfort i ból w okolicy podbrzusza. Jednak wykluczyć ciąże może jedynie ginekolog podczas badania oraz oznaczenie poziomu bHCG we krwi. Powinna się Pani uzbroić w cierpliwość, do czasu wizyty u ginekologa.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy