Ból szczęki po leczeniu ubytków

9 dni temu leczyłam na raz ubytki po prawej stronie - 8 bardzo małych, płytkich, przy linii dziąseł. 3 były dość głębokie (ale nie leczone kanałowo). Od tego czasu czuję ogólny, pulsujący ból całej prawej strony szczęki, do tego uczucie jakby wysadzania zębów (przed leczeniem bólu nie było). Głównie wieczorem i w nocy. Ani ja,ani dentystka po opukaniu nie może stwierdzić od którego zęba.Karze czekać,a ja bez środków przeciwbólowych już nie mogę wytrzymać.Czy to może być nadwrażliwość po zabiegu?

To nie nadwrażliwość ; - należy wrócić do stomatologa wykonującego wypełnienia i poprosić o dokładną analizę wykonanej pracy łącznie z rtg.

Witam. Z Pani opisu wynika, że w którymś z zębów nastąpiło zapalenie miazgi. Widocznie próchnica była już tak głęboka, że nawet wyczyszczenie i zabezpieczenie ubytku wypełnieniem nie mogło powstrzymać stanu zapalnego. Czasem na początku trudno jest określić, który ząb jest przyczyną bólu. Wynika to z niedokładnego przewodzenia bólu i z podrażnienia większych obszarów nerwowych. Najlepiej jest w takich przypadkach poczekać, ale jeżeli ból jest bardzo silny to trudno czekać jeszcze dłużej. Dlatego proszę odwiedzić ponownie swojego stomatologa i sprawdzić czy przyczyną nie jest najgłębszy ubytek z leczonych. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz