Bóle głowy u nastolatki

Jestem nastoletnią osobą, która odkąd pamięta zmaga się z dziwnym bólem głowy. Pojawia się co pary miesięcy, trwa parę sekund. Ból jest nie wytrzymania, świdrujący, jakby mi ktoś wiercił w czaszce. Zawsze lewostronny, okolice skroni (koło łuku brwiowego). Automatycznie dłoń wędruje tam, ściskam z całej siły i przynosi ulgę.Ruszam przy tym żuchwą. Dzisiaj jednak ból złapał mnie jakieś 15 razy w ciągu 5 godzin.Co się dzieje? Do czego te objawy są podobne? Podejrzewam, że nie boli "tak po prostu".

Proszę udać się do specjalisty neurologa .Bez badania neurologicznego i dokładnej analizy wywiadu się nie obędzie.
On tez pokieruje badaniami diagnostycznym i zdecyduje czy wykonać badanie NMR głowy z opcja naczyniową.

Pozdrawiam