Bóle mięśni nóg po wbiciu odłamków metalu w okolicy kolan

Wbiły mi się w mięśnie kolana dwa malutkie odłamki metalu (0,5cm). Było spuchnięte ponad 2 tygodnie. Potem w okolicy kolana pojawił się ból mięśni. Z czasem zaczął promieniować na całą nogę i rękę a teraz zaczyna mnie boleć druga część ciała i w dole pleców. Miałem przepisane od lekarza maść Ketonal, Ibuprofen i Mydocalm a teraz biorę Opokan. Krew mam dobrą. Czy to przez te odłamki bo czekam na termin u chirurga żeby je wyjął? Jeśli nie to co to może być? Czy okłady z lodu mogły na to wpłynąć?

Trudno powiedzieć czy to przez te odłamki, chociaż kilka lat temu leczyliśmy pacjentkę, która cierpiała z powodu obrzęku kończyny dolnej. Nikt nie wiedział dlaczego ma spuchnięte kolano i udo. Leki nie działały. Okazało się, ze była to reakcja alergiczna na metal - w tkankach miękkich jej kolana tkwił mały odłamek metalu, który uwidocznił się w badaniu MRI. Po jego usunięciu objawy ustąpiły.
Teoretycznie okłady z lodu mogą nieco zmniejszyć dolegliwości. Wymaga Pan bez wątpienia dokładnego badania fizykalnego, uzupełnienia wywiadu chorobowego i odpowiedniej diagnostyki.