Bóle okolicy kręgosłupa po złamaniu

Witam! Mam na imie Patrycja i mam 28 lat. 12 lat temu mialam wypadek samochodowy w ktorym ucierpial moj kregoslup. Dokladnie mialam zlamanie dwoch kregow. Strasznie bola mnie teraz okolice zlaman, zwlaszcza szyja. Nie jestem w stanie pochylic glowy w przod i spac w nocy w zadnej pozycji. Czy pomoglaby mi w zmniejszeniu bolu poduszka ortopedyczna? Jesli tak, to jaki rodzaj wybrac? Dziekuje bardzo za odpowiedz i pozdrawiam. Patrycja

Aleksander Ropielewski

Na pewno poduszka może pomóc, jednak najlepszym wyjściem byłaby rehabilitacja i ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa, a tym samym odciążające struktury kostne kręgosłupa. Możliwe, że ból powodowany jest przez zmiany zwyrodnieniowe i w takim wypadku może (choć nie musi) być ciężko uzyskać znaczącą poprawę.