Bóle stóp i sposoby leczenia haluksów

Witam, mam 20 lat i niemały problem- mianowicie haluksy. Nie mogę podjąć się pracy fizycznej, ponieważ po dłuższym chodzeniu strasznie bolą mnie stopy. Nie mogę dobrać sobie odpowiednich butów, gdyż moja stopy nie mieszczą się w standardowe. Czy zabieg na haluksy jest refundowany? Co jest potrzebne, aby przeprowadzenie zabiegu doszło do skutku (dokumenty)? Jak wygląda sam zabieg? Czy jest niebezpieczny? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam- Aleksandra.

Zabieg oczywiście może być refundowany. Z tego co Pani pisze to ma Pani wskazania do zabiegu w postaci bóli i/lub konfliktu z dobraniem obuwia. Kwalifikacja do zabiegu i rodzaj zabiegu jest uzależniony od stopnia nasilenia deformacji , który oceniamy na podstawie badanie klinicznego i zdjęć RTG wykonywanych w projekcji AP+BOK na stojąco z pełnym obciążaniem masą ciała ( zdjęcia wykonane w sposób nieprawidłowy są nieprzydatne i nie powinno sie operować na ich podstawie, gdyz można popełnić błąd....tzn zakwalifikować do złej procedury). Rodzaj zabiegu jest uzależniony głównie od stopnia nasilenia deformacji, dodatkowych objawów w postaci np. tzw. metatarsalgi czy np. palców młotkowatych.