Bóle w pachwinie w 25 tygodniu ciąży

Witam. Mam 27 lat i jestem w drugiej ciąży w 25 tyg,od jakiegoś miesiąca odczuwam ból w pachwinie,pojawiło się tez znaczne zgrubienie i idąca od zgrubienia widoczna odstająca żyła,przypominająca żylaka.To zgrubienie nie jest centralnie w pachwinie,tylko nieco,minimalnie wyżej. Proszę o odpowiedz co to w ogóle może być i skąd ta żyła idaca w dól i oczywiście czy może ,to zagrażać Dziecku... Z góry Dziękuję i Pozdrawiam Angelika.

Takie dolegliwości mogą świadczyć o powstaniu przepukliny pachwinowej lub też doszło do miejscowego wykrzepienia np. żyły nadbrzusznej dolnej lub powierzchownej. W tej sprawie najlepiej skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Schorzenia te nie zagrażają płodowi, ale można w jakiś sposób ograniczyć dolegliwości z tym stanem związane.