Ból pachwin w 10. tygodniu ciąży

Witam jestem w 10. tygodniu ciąży i odczuwam ból pachwin. Zastanawiam się, czy jest to normalne zjawisko, czy może się przeciążyłam. Czy to może być np. przepuklina pachwinowa?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podczas kilku pierwszych tygodni ciąży, w organizmie kobiety zachodzą ogromne zmiany hormonalne, dzięki którym możliwe jest jak najlepsze przygotowanie do roli matki.Charakterystyczne dla tego stanu jest również uczucie ciągnięcia, spowodowane przez macicę, która rozciąga podtrzymujące ją więzadła. Zawsze warto skontrolować ten stan u ginekologa badaniem USG.