Bolesne badanie ginekologiczne: czy lekarz mógł coś uszkodzić?

Mam tyłozgięcie macicy. Moje ostatnie badanie było bardzo bolesne, lekarz komentował, że bardzo trudno jest się do niej dostać. Mimo moich grymasów na twarzy wywołanych bólem nie przerwał badania. Póżniej plamiłam przez dzień i oczywiście miałam cały brzuch i okolice odbytu obolałe. Czy to normalne? Czy lekarz mógł coś uszkodzić? Nigdy wcześniej żaden lekarz tak mnie nie badał!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
U większości kobiet, które mają tyłozgięcie macicy badanie ginekologiczne nie powoduje dolegliwości bólowych, ale wyjątki się zdarzają i chyba Pani do nich należy. Być może ból podczas badania oraz dolegliwości po nim miały związek ze sposobem wykonania badania ginekologicznego.
Pozdrawiam.