Bolesność piersi i złe samopoczucie przy PCOS

Witam, parę miesięcy temu stwierdzono u mnie PCOS, ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Wszystko było dobrze aż do tego miesiąca. Towarzyszy mi bolesność piersi i złe samopoczucie. 5 miesiecy temu brałam bromergon na obniżenie prolaktyny, jednak przy wykonywaniu badań by potwierdzić PCOS prolaktyna była za wysoka tylko o 5 jednostek i lekarz prowadzący stwierdził że tabletki antykoncepcyjne się z tym uporają. Czy objawy które mi towarzyszą mogą być znowu spowodowane za wysoką prolak?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, bolesność i tkliwość piersi może być spowodowana zmianami w stężeniach hormonów. Proszę zgłosić się do ginekologa, który po zbadaniu zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.