Bolesność podczas oddawania stolca a krwawienie

Dzień dobry, Jakiś czas temu zauważyłam u siebie pewną dolegliwość, otóż odczuwam ból przy oddawaniu stolca, oraz na papierze (nie zawsze) pozostaje malutka plamka krwi, bardzo niewielka ilość. Ból nie jest bardzo silny, aczkolwiek różni się od normalnego wypróżniania. Dodam jeszcze(nie wiem czy to ważne) ,że dość często noszę stringi, czy mógł mi się podrażnić odbyt? Czy mogą mi Państwo poradzić jaka może być tego przyczyna? a jeżeli powinnam się skonsultować z lekarzem, to jakim konkretnie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza rodzinnego rodzinnego, który po osobistym badaniu zleci dalsze postępowanie.