Brak chęci przebywania wśród ludzi u 19-latka

Syn 19latek nienawidzi ludzi nie pracuje nie uczy sie nie chce sie leczyc ma leki w duzej grupie,mieszkal 3lata zagranica teraz place mu za mieszkanie w POlsce utrzymuje,staram sie namawiac,mieszka blisko moich rodzicow i ciotki.lekarz stwierdzil ze jest mu dobrze z tym i nie potrzebuje kolegow i ze nie bedzie mogl pracowac w grupie.Wyslalam go na prawojazdy,chodzi ale nie mysli nic.Twierdzi ze nie moze byc z ludzmi.Jak pomoc mu?Myslalam ze wyslanie go 6mies temu do Polski cos da.Pomozcie

Dzień dobry,

Może warto namówić syna na wizytę u psychoterapeuty ?
Syn "powinien" zostać zdiagnozowany i odpowiednio leczony - psychoterapia i/lub farmakoterapia.

Z drugiej strony, czy wysyłając syna do Polski rozmawiała Pani z nim o tym ? Jak on odbiera taką przeprowadzkę ? A dalej, czy syn zawsze przejawiał taką postawę czy też nastąpiła w nim zmiana ?

Dzień dobry, jak syn czuje się w jego stanie? Czy jest mu dobrze, czy jest szczęśliwy, jeżeli nie i dotychczasowe próby pomocy nie pomogły, proszę jak najszybciej namówić syna na wizytę u psychologa. Psycholog stwierdzi jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy, zdiagnozuje problem, ewentualnie zaburzenie osobowości i zaproponuje formę leczenia - bardzo prawdopodobne że będzie to psychoterapia. Pozdrawiam.