Brak czucia w nodze a ostra cukrzyca

Czy brak jakiegokolwiek ruchu tzn nie wychodzenie z domu przy ostrej cukrzycy (4x dziennie) moze byc powodem braku czucia w nodze i bardzo slabego wzroku.? Czy spacerujac cukrzyk moze poczuc sie lepiej i poprawic swoje wyniki badan.?

Aktywność fizyczna jest ważna przy cukrzycy. Regularna aktywność fizyczna, nawet w postaci spacerów, czy marszu powoduje, że tkanki są bardziej wrażliwe na insulinę. Dodatkowo może ułatwić schudnięcie, a cukrzycy najczęściej towarzyszy nadwaga lub otyłość. Nieleczona, czy zaniedbana cukrzyca z biegiem czasu może powodować wiele różnych objawów, w tym osłabienie wzroku oraz tzw. stopy cukrzycowe. Stopy cukrzycowe tworzą się w wyniku wieloletniej hiperglikemii, która uszkadza naczynia krwionośne, co powoduje, że zarastają, tworzy się blaszka miażdżycowa, jest słabsze krążenie w tym miejscu. Są oczywiście jeszcze inne powody braku czucia w nodze m.in. zespół neuropatyczny. Trzeba bezwzględnie udać się do lekarza, najlepiej diabetologa, który zweryfikuje stan choroby i tok leczenia oraz pokieruje, co robić dalej. Nie można lekceważyć tej choroby. Pozdrawiam