Brak efektów odchudzania pomimo wprowadzenia zdrowego żywienia

Witam, mam problem z odchudzaniem. Mianowicie odżywiam się bardzo zdrowo ( jestem wegetarianką), odstępy między posiłkami są reguralne (3-4h), spożywam raczej małe posiłki, codziennie piję świeżo wyciskane soki (marchew, buraki, jabłko, pomarańcza), piję min. 1,5 l wody i raz dziennie czerwoną herbatę, unikam słodyczy, codziennie ćwiczę 20-30 min, bądź idę na spacer min. 30 min, a mimo to ciągle jestem okrągła. Pytanie co jeszcze mam zrobić, aby w końcu schudnąć?

Szanowna Pani,

nie mogę stwierdzić, czy rzeczywiście ma Pani problem z nadwagą - nie podała Pani swoich parametrów.

Jednakże często zdarzą się tak, że spożywanie zbyt małej ilości pokarmów w ciągu dnia, o zbyt małej kaloryczności doprowadza do odwrotnego efektu: spowalnia metabolizm i wtedy masa ciała utrzymuje się na stałym poziomie, mimo aktywności fizycznej.

Jest jeszcze inny możliwy scenariusz: wydaje się nam że mało jemy, ponieważ w ciągu dnia realizujemy założenia zdrowej diety, na których się mocno skupiamy, a nie zauwazamy kiedy w jadłospisie znajdą się te bardziej kaloryczne produkty: wegetarianie często mają problem z serami i czekoladą.

W przypadku wegetarian problemy z obniżeniem masy ciała mogą też wiązać się ze zbyt dużą zawartością węglowodanów i tłuszczów w diecie - wege czesto zapominają o spożywaniu źródła białka: nasion roślin strączkowych każdego dnia.

Przesyłam mój film instruktażowy a propo zbilansowanej diety wege: https://www.youtube.com/watch?v=SZvgKfDewp0

Oraz fajnie przygotowane obrazkowe zalecenia dla wege: http://dieta.mp.pl/diety/zdrowe_diety/show.html?id=74452

W razie pytań zapraszam do kontaktu: jluty.poradnia@gmail.com

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
[url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]

Witam Panią,

trudno jest ocenić jakie błędy Pani popełnia po ilości informacji, które Pani podaje. Nie pisze Pani tez nic na temat swojego wzrostu i wagi. Z pewnością należy zadbać o systematyczną aktywność fizyczną i zdrową dietę.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk