Brak krwawienia z odstawienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Brak okresu w ciągu 7 dniowej przerwy, co to znaczy?14.09 wzięłam ostatnią tabletkę z blistra (4opakowanie), jednak między 3, a 4 opakowaniem nie zrobiłam przerwy (między 1 a 2 i miedzy 2 a 3 opakowaniem miałam skąpe krwawienia z odstawienia), obecnie jest 16.09 (3 dzień) a krwawienie nie wystąpiło, piersi mi zmalały i nie bolą, dodam też że w tych ostatnich miesiącach trochę schudłam (ale nie głodziłam się). Nie mam też żadnych objawów ciązy, nie jestem zmęczona w dzień, nie mam mdłości.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi. Takie objawy mogą być spowodowane stosowaniem antykoncepcji.