Brak miesiączki a usunięcie polipa dróg rodnych

MAM 48 LAT ,BRAK MIESIĄCZKI OD OKOŁO ROKU.PO USUNIĘCIU POLIPA WYNIK:FRAGMENTA ENDOMETRII DYSHORMONOTICI,FRAGMENTA EPITHELII PLANI ET ENDOCERVICIS PARTIM CUM METAPLASIA PLANOEPITHELIALI. Wyniki badań hormonalnych: FSH 73,5 mlU/ML FAZA FOLIKULARNA CYKLU 2,8-14,4 OWULACJA 5,8-21,00 FAZA LUTEALNA CYKLU 1,2-9,0 ESTRADIOL <20,00 PG/ML FAZA LUTEALNA 27,0-246,0 MÓJ LEKARZ STWIERDZIŁ ,ŻE MAM JUŻ MENOPAUZE ZAPROPONOWAŁ TERAPIĘ HORMONALNĄ FEMOSTOM MINI.CZY MOGĘ ZAJŚĆ W CIĄŻĘ I CO Z TERAPIĄ .CZY MUSI BYĆ.

Aleksander Ropielewski

Faktycznie, wyniki wskazują na menopauzę i zajście w ciąże jest obecnie niemożliwe. Odnośnie stosowania terapii hormonalnej mam za mało informacji odnośnie Pani stanu zdrowia, aby wypowiedzieć się jednoznacznie.