Brak miesiączki. Co może być tego przyczyną?

Witam, mam 26 lat i od długiego czasu nie mam okresu (od ok. 1 roku). Pierwszy raz problem ten wystąpił 3 lata temu kiedy to drastycznie schudłam i po raz pierwszy zanikł mi okres na ok. 8 m-cy. Po tym czasie okres sam wrócił i pojawiał się normalnie przez ok. 4m-ce. Niestety problem powrócił po raz kolejny.
Byłam u lekarza i zostałam skierowana na badania tarczycy i hormonalne, natomiast mój lekarz stwierdził, że wszystkie są w normie i nic nie wskazuje na to żeby istniał jakiś konkretny powód, przez który mógłby wystąpić zanik miesiączkowania. Po tych badaniach lekarz przepisał mi L*** natomiast ona niestety nie pomogła. Następnym lekiem był D*** i ten wreszcie pomógł i okres dostałam lecz był to jednorazowy okres i po nim w dalszym ciągu mam ten sam problem. Ok. miesiąc temu znowu zażywałam (przez 3 dni po 4 tabl.) po raz kolejny D*** i tym razem niestety nie pomógł.
Jestem już całkowicie załamana i nie wiem co robić, bo chciałabym mieć dziecko, a obawiam się, że jeżeli nie mam okresu to jest to całkowicie wykluczone.
Może państwo mi coś doradzą, bo naprawdę nie wiem co robić dalej. Dodam jeszcze, że ogólnie dobrze się czuję i nie narzekam na żadne inne dolegliwości.

26 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli nie ma problemów hormonalnych, a pierwszy epizod braku miesiączki wystąpił po gwałtownym schudnięciu, to w może w odżywianiu tkwi problem. Brak owulacji przy braku dostępności dostatecznej ilości i jakości pożywienia jest naturalnym zachowaniem organizmu. Powinna Pani zwrócić uwagę na pełnowartościową i bogatą dietę.

Pozdrawiam serdecznie!