Plamienie zamiast miesiączki: co robić?

Witam. Mam 25 lat, biorę pierwsze tabletki antykoncepcyjne Yaz ze względu na stwierdzoną endometriozę 1 cm. W piątek wystąpił okres (plamienia, ból brzucha), więc wzięłam pierwszą tabelkę. W sobotę rano okres zanikł, ale pozostał ból brzucha, tak jak przed miesiączką. Proszę o poradę. Lek przyjmuję nadal, mimo braku krwawienia. Kolejne pytanie dot. wspomnianej endometriozy. Czy przez tą chorobę można mieć problemy z płodnością? Pozdrawiam. Dziękując z góry za szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli są wątpliwości czy pierwsza tabletka została przyjęta w pierwszym dniu cyklu proponuję stosowanie dodatkowego zabezpieczenia np. prezerwatywy przez okres przyjmowania tabletek z pierwszego opakowania.
Endometrioza może być przyczyną niepłodności, ale zupełnie nie przekreśla szans na macierzyństwo.
Pozdrawiam