Brak krwawienia z odstawienia - co robić?

Ostatnio dostałam po dwóch miesiącach okres z obfitym plamieniem i bardzo silnymi bólami brzucha. Dostałam tabletki antykoncepcyjne D****. We wtorek skończyłam brać pierwsze opakowanie, po czym odbył się stosunek.Jest sobota, a ja nie mam nawet plamienia, tylko silne bóle brzucha. Czy powinnam od wtorku brać kolejne opakowanie, jeśli okres nie wystąpi?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jeżeli pierwsze opakowanie preparatu hormonalnego wzięła Pani zgodnie z ulotką, pierwszego dnia miesiączki, a następnie wszystkie tabletki były przyjęte zgodnie z zaleceniami, jest Pani chroniona przed ciążą również w okresie 7-dniowej przerwy. Brak krwawienia 4 dnia przerwy może oznaczać, że po prostu jeszcze się nie rozpoczęło. Wprawdzie klasycznie krwawienie powinno pojawić się 2 lub 3 dnia przerwy, aczkolwiek u niektórych kobiet pojawia się nawet 5 czy 6 dnia i jest to zupełnie prawidłowa sytuacja. Proszę zatem cieprliwie poczekać. Gdyby jednak krwawienie się nie pojawiło, warto byłoby skonsultować się z lekarzem i wykluczyć ciążę.