Brak okresu. Czy powinnam się martwić?

Od pół roku biorę tabletki S*** o stałej porze wieczornej. Dwa tyg. temu zapomniałam zażyć tabletki. Przypomniałam sobie dopiero po upływie 12h. Więc pominęłam tą tabletkę i wzięłam ją tak jakby w 22 dzień brania tabletek. Na ulotce było napisane aby nie robić siedmiodniowej przerwy i wziąć tabletki z drugiego opakowania. Jednak spytałam się mamy co mam robić ona jako że zażywa już długo tabletki powiedziała, żebym zrobiła tą siedmiodniową przerwę. Odstawiłam tabletki jednak mija już 4 dzień a ja okresu nie dostałam a pojawiła się żółta wydzielina. Współżyłam z chłopakiem tydzień przed zapomnianą tabletką. Ostatnią tabletkę przyjęłam w poniedziałek 18.10 a okresu nadal nie ma.. Czy mam powody do zmartwień?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Powinna Pani postąpić z zaleceniami z ulotki. Nie zrobiła tego Pani więc istnieje możliwość, że doszło do zapłodnienia.

Proponuję wykonanie testu ciążowego.
Przed kolejnym opakowaniem tabletek konieczne jest wykluczenie ciąży.

Pozdrawiam