Brak przyjmowania kwasu foliowe podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży

Witam mam pytanie czy nie przyjmowanie kwasu foliowego w pierwszych 3 mes.grozi czymś dziecku....i czy wystarczą teraz tzn od 4mies.biorę witaminy falwit mama a termin porodu mam z usg wychodzi 25 kwie.a z pomiarów maluszka na 20kwiet.czy niczym to nie grozi dziecku....dodam że mam 27lat i to moja 1 ciąża której się boję jak niczego w życiu....boję się że nie dam rady....a i czy jeśli mam migrenę może się nasilić przy porodzie.....z góry dziękuje za odp.pozdrawiam Patrycja

Nie ma ewidentnych zaleceń co do stosowania kwasu foliowego w ciąży choć dobrze by było go przyjmować. Raczej nie ma z tego powodu wskazań do niepokoju. Migrena także nie powinna nasilić się w czasie porodu.