Brązowa galareta, wydzielina zamiast okresu?

Witam, mam duży problem. Miesiączkuję już od 6 lat, ale moje miesiączki do tej pory nie są regularne. Nie zdążyło się jeszcze tak, abym okresu dostała w 28 dniu cyklu. W tym miesiącu zamiast okresu, który powinien pojawić się w poniedziałek, w sobotę zauważyłam brązową wydzielinę, taka jak na początku okresu-myślałam, że to miesiączka, ale jednak nie.

Małe plamienie trwało do wtorku (4 dni). Bolały mnie w tym czasie piersi, brzuch tak jak przy okresie. W ciąży nie jestem, jestem dziewicą. Pieściłam się z chłopakiem, ale oboje byliśmy w bieliźnie w 24 dniu od ostatniej miesiączki.
Dodam, że w ostatnim miesiącu miałam sesje (dużo stresu), egzamin na prawo jazdy i musiałam wyjechać na dwa dni do Anglii. Czy mam się tym martwić? Czy to normalne?
Bardzo proszę o szybka odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Mało która kobieta ma cykle trwające równo 28 dni. Proszę nie przejmować się więc tym, że Pani cykl jeszcze nigdy nie miał takiej długości. Miesiączki powinny jednak rzeczywiście  pojawiać się w regularnych odstępach (np. co 30-32 lub 28-30 dni). Najprawdopodobniej miesiączka pojawi się na dniach. Plamienie mogło być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, na które może Pani cierpieć- wskazuje na nie także nieregularność cykli. Przeżywane obecnie stresy zapewne potęgują nierównowagę hormonalną w Pani organizmie. Jeśli podobne dolegliwości (plamienia śródcykliczne, duża nieregularność cykli) będą się powtarzać w kolejnych miesiącach, konieczna będzie wizyta u ginekologa i badania stężenia hormonów we krwi.
Pozdrawiam serdecznie!