Brązowy śluz zamiast okresu i ból w podbrzuszu

Witam.
Mój problem polega na tym, że w tym miesiącu nie dostałam okresu, a zamiast tego od 3 tygodni występuje u mnie brązowy śluz, taki jak na koniec miesiączki(jest on średni obfity, dosyć gesty i bez zapachu).
Dodam, że mam 26 lat od 2 lat współżyje z jednym partnerem, zrobiłam też test ciążowy i wynik był negatywny. Dodam, że byłam przeziębiona na początku miesiąca i że jestem dość nerwowa ale nigdy nie miało to wpływu na moje miesiączki. Zawsze były one regularne - co 28dni. Tabletek antykoncepcyjnych nie przyjmuję (ale przyjmowałam je ok. 7 miesięcy temu przez pół roku). Dodam, że od tych trzech tygodni co jakiś czas czuję ból w podbrzuszu tak jakbym miała dostać okres, a okres nie przychodzi. Pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło co może być przyczyną? Do lekarza mogę pójść dopiero za miesiąc stąd moje pytania, ponieważ bardzo się martwię.
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Kasia

Witam serdecznie,

Plamienia przed miesiączką oraz zaburzenia cyklu mogą być spowodowane wieloma przyczynami. Jedną z nich mogą być zaburzenia hormonalne. W takim przypadku należy udać się do ginekologa. Możliwe wówczas będzie zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania ginekologicznego. Niewykluczone,że otrzyma Pani skierowanie na badanie usg narządu rodnego oraz badania hormonalne z krwi. Dzięki takiemu postępowaniu możliwe będzie wyjaśnienie przyczyny Pani dolegliwości.

Pozdrawiam