Bromergon a Yasminelle

Dzień dobry. Lekarz endokrynolog zapisał mi te dwa leki razem, chociaż przeczytałam na ulotce, że nie wolno stosować antykoncepcji razem z Bromergonem. Nie wiem, co mam robić. jakie są niebezpieczeństwa brania tych dwóch leków naraz? Leczę się na hiperprolaktynemię, stąd te zapisane tabletki. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Rzeczywiście w ulotce preparatu jest napisane, że nie należy go stosować łącznie z tabletkami antykoncepcyjnymi. Natomiast w opinii niektórych lekarzy połączenie tych dwóch leków jest możliwe bez szkody dla zdrowia. Podyktowane jest to praktyką kliniczną. Podczas stosowania Bromergonu konieczna jest skuteczna antykoncepcja, a tabletki niewątpliwie należą do najbardziej skutecznych środków antykoncepcyjnych. Prawdopodobnie zapisanie tabletek antykoncepcyjnych z Bromergonem to wybór mniejszego zła - dla Pani zdrowia lepiej jest stosować antykoncepcję hormonalną, niż począć dziecko! Być może warto by było zasięgnąć rady lekarza ginekologa?