Budzenie nocne u rocznego dziecka

Mam rocznego synka. Dzieci w jego wieku często przesypiają całą noc bez pobudki na jedzenie. Tymczasem mój Olaf budzi się co 3-4 godziny na jedzenie. Nie jest to dobre, zwłaszcza dla jego ząbków. Wieczorem dostaje pożywną kaszkę na kolację. Jak zmienić jego nawyki?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
nie jest regułą, że wszystkie dzieci w wieku 1 roku przesypiają całą noc. Proszę spróbować, aby nocne pobudki nie były dla dziecka kojarzone z aktywnością, powinno być cicho, bez zapalania jasnego światła, bez zabaw, również atmosfera w domu podczas snu powinna być dostosowana do śpiącego dziecka.