Budzenie się prawie czteroletniej córeczki

Witam Mam 3.8 letnia córeczkę Od ponad roku z małymi przerwami dziecko nam się budzi przynajmniej 1 ostatnio 3 razy w nocy Pierwsze przebudzenie zaczyna się ok 2-4 h po zaśnięciu Dziecko strasznie płacze kopie nie można się do niej zbliżyć Po czym przestaje prosi o wodę mleko albo żeby podrapć po plecach zasypia i tak do 3 razy w nocy Rano ze wstawaniem różnie przeważnie z uśmiechem Emilka tak nazywa się dziecko jest wychowywana rutynowo Proszę o ponoć

Dzieci w tym wieku bardzo intensywnie śnią. Możliwe że ogląda telewizję , reklamy a to bardzo żle wpływa na sny dziecka.Proszę puszczać dziecku bajki do słuchania a telewizor tylko troszkę i to spokojne bajeczki. Poza tym może to być coś z neurologicznych zaburzeń ( rzadko) wtedy warto skonsultować się z neurologiem żeby zrobił EEG.

Dzień dobry. Dzieci w tym wieku sygnalizują w ten sposób różne trudności, również takie mające miejsce w ciągu dnia. Być może występują w rodzinie napięcia, kłótnie, zbytni pośpiech, zmęczenie wśród dorosłych i wpływa to na zachwianie poczucia bezpieczeństwa dziecka, które z nieco podwyższonym stanem lęku zasypia. Początkowo śpi dobrze, bo jest zmęczone po aktywności w ciągu dnia, gdy sen jest nieco płytszy, wybudza się. Warto zadbać o czułą i spokojną atmosferę w ciągu dnia wokół dziecka. Przed planowaną porą zaśnięcia dziecka należy zminimalizować ilość bodźców, na które jest narażone, zamiast aktywnej zabawy, np. czytanie bajek, przytulanie, wspólne obejrzenie bajki an dobranoc. Również w nocy, gdy dziecko się budzi, osoby opiekujące się nim powinny być wyciszone, czułe. Jeśli jesteście Państwo zaniepokojeni sytuacją, dziecko wyczuwa to i z kolei jego niepokój wzrasta z tego powodu. Następuje efekt błędnego koła. Proszę wytrenować w sobie opanowanie i nastawienie na nocne budzenie w przeświadczeniu, że nic złego się nie dzieje, że opanujecie Państwo sytuację, że spokój córki zależy od Was i właśnie ją o tym zapewniacie czułością. Nie od razu efekt będzie widoczny, ale z czasem podobne ćwiczenia powinny przynieść pożądane zmiany. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/