Całkowicie pominięta tabletka w 1. tygodniu - jak postępować dalej?

Witam. Mam 39 lat. Od dłuższego czasu stosuję tabletki jednofazowe. Tydzień temu po przyjęciu 6-tej tabletki, w 1. tygodniu cyklu rozpoczętego po 7-dniowej przerwie w ciągu kilku godzin wystąpiły wymioty. Niestety nie jestem pewna czy upłynęło te 3-4 godziny potrzebne na wchłonięcie tabletki. Obawiam się, że mógł być to krótszy okres i tabletka nie zdążyła się wchłonąć. Kolejną tabletkę wzięłam na drugi dzień o zwykłej porze. Jeśli tę poprzednią zwymiotowałam, to oznaczałoby to całkowite pominięcie 1 pigułki. Ani 7 dni przed ani 7 dni po tym zdarzeniu nie miałam stosunków płciowych, więc na razie raczej nie grozi mi ciąża, ale jak postępować dalej? Czy dalsze regularne przyjmowanie tabletek daje mi zabezpieczenie, czy może do końca opakowania powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenia? Co z 7-dniową przerwą? Zrobić czy od razu rozpocząć nowe opakowania?

Redakcja abcZdrowie

Dodatkowe metody antykoncepcyjne zalecane są tylko przez pierwsze 7 dni po pominiętej tabletce. Po tym czasie skuteczność antykoncepcji jest pełna, jeśli kolejne tabletki z opakowania przyjmowane są prawidłowo. Nie ma także konieczności pominięcia 7-dniwej przerwy.